Jednorázové ochranné oděvy

Jednorázové pracovní oděvy jsou opravdu širokou skupinou oděvů, jsou ekonomicky výhodnější variantou ochranných oděvů určených pro vícenásobné použití. Slouží především k ochraně zdraví a klasického oblečení, ale také k ochraně vnějšího prostředí před kontaminací.  Převážná většina jednorázových oděvů je vyráběna z netkané textilie neboli polypropylenu nebo polyetylenu. Tento materiál je vysoce odolný a nepouští vlákna.

Netkaná textilie je útvar z textilních vláken, staplových přízí nebo filamentů vzájemně propojených jakoukoliv technikou s výjimkou techniky tkaní, pletení, paličkování, splétání a všívání. V závislosti na výrobní technologii a použitých materiálech se mohou konstruovat textilie s plošnou hustotou 0,3 g – 2 kg/m², velmi rozdílnou hustotou, pevností, savostí, odolností proti různým vlivům vnějšího prostředí a s mnoha dalšími vlastnostmi. (tolik Wikipedie)

Jednorázové oděvy slouží k rozmanitým účelům, a tak se dá říct, že se hodí pro každého. Oděvy pro jednorázové použití se skvěle uplatní ve firmách, tak i domácnostech či ve zdravotnictví, v potravinářských a gastro provozech, v kosmetických salonech, wellness centrech a jinde.

Podle Směrnice 89/686/EEC se jednorázové ochranné pracovní oděvy řadí do Kategorie III chemických ochranných oděvů k osobním ochranným prostředkům (OOP). Na jednorázových oděvech bývá označení účelu, na který je daný kus oděvu určen. Například Typ 4 chrání proti vodní nebo olejové mlze, Typ 5/6 chrání proti prachu a je odolný proti postříkání.

Výhody jednorázových oděvů

  • jsou levné, ale účinné proti znečištění vašeho oblečení
  • udrží vás i okolní prostředí v čistotě
  • jsou většinou mnohem pohodlnější a lehčí, než klasické pracovní oděvy, a neomezují tolik pohyb
  • neperou se, po použití nebo po ušpinění se jednoduše vyhodí. Tím, že jejich náklady na údržbu jsou nulové, šetří vaši peněženku i váš čas.

Jednorázové oděvy vám mohou poskytnout ochranu proti řadě potenciálních rizik. Vedle overalů, kalhot, halen a plášťů se nabízejí pomůcky k ochraně třeba sluchu. Pokud sháníte jednorázový oděv na ochranu celého těla, můžete vyzkoušet například jednorázový overal, najdete také jednorázové návleky na paže nebo návleky na pracovní obuv. Vhodné jednorázové oděvy seženete na kteroukoli část těla.

x (x)
 
x (x)